Minęło już parę dni od niezwykle pracowitego weekendu w naszym klubie. Czas więc w skrócie podsumować wszystko co wydarzyło się na stadionie w Rybniku… i nie tylko 🤍💙

🥈 DRUGIE Z RZĘDU V-CE MISTRZOSTWO POLSKI

Chyba najgłośniejszym wydarzeniem w ten weekend był trzeci mecz finałowy Ekstraligi Baseballowej, w którym mierzyliśmy się z Ekobud Stal Kutno Baseball . Rywale na Śląsk przyjechali z prowadzeniem 2-0 i niestety dla nas, pokazali, że nie był to przypadek. Mecz zakończył się wynikiem 5-13, a co za tym idzie, zdobyciem trzeciego punktu przez drużyny z Kutna w finale. My jednak cieszymy się z obronienia v-ce mistrzostwa Polski, bo przed sezonem mało kto w klubie liczył, że uda powtórzyć się zeszłoroczny wynik 💪💙
Chłopakom więc należą się ogromne, a także wyróżnienie, które otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Rybnik Piotr Kuczera o czym informować będziemy w najbliższym czasie

🥇 RYBNICKA MŁODZIEŻ NAJLEPSZA W MMM

Równolegle z meczem finałowym na bocznym boisku rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których Silesia Rybnik U-12 mierzyła się z rówieśnikami z Katowic oraz Kędzierzyna-Koźla.
Nasi zawodnicy okazali się być wyjątkowo niegościnni i wygrali oba swoje spotkania zdobywając przy tym ZŁOTO MMM ❗🥇
Dzięki temu powiększyliśmy nasz niezwykle bogaty tegoroczny worek z medalami i po raz kolejny dostaliśmy potwierdzenie, że Silesia to nie tylko pierwsza drużyna, ale także fantastyczna i przyszłościowa młodzież 💙🤍

DRUGA DRUŻYNA WALCZY O PUNKTY POMIMO PROBLEMÓW

O punkty do tabeli Bałtycka Liga Baseballu walczyła w sobotę także Silesia Rybnik II. Była to jedyna z naszych drużyn, która swoje spotkania rozegrała na wyjeździe. Niestety, szybko okazało się, że z wyjazdem wiążą się także przykre niespodzianki i na stadion w Miejskiej Górce przyjechaliśmy osłabieni z powodu problemów samochodowych części drużyny.
Chłopaki walczyli jednak dzielnie z faworyzowaną ekipą Goats Poznań Baseball jednak nie pomogło to w zdobyciu kolejnych punktów do ligowej tabeli.
Mecze zakończyły się wynikami 4-9 oraz 1-4 i do Rybnika wróciliśmy bez zdobyczy punktowej.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie dziękujemy za tak wspaniały i pełny emocji weekend, który w swoim obiektywie ujął niezawodny Henryk Rojek 🤍💙❗